Pečovatelská služba Slaný

Mgr. Marcela Rezlerová

vedoucí Pečovatelské služby Slaný

Na Sadech 173, Slaný

Pevná linka

312 578 111

Mobil

702 272 941

E-mail

dps@meuslany.cz

Mgr. Marcela Rezlerová

Podívejte se na naši virtuální prohlídku.

DPS Na Sadech 173, Slaný

Dům s pečovatelskou službou (DPS) se nachází ve středu města, svým obyvatelům tak umožňuje snadno dostupnou občanskou vybavenost – lékaře, úřady, obchody i různá kulturní zařízení. Jedná se o třípatrovou bezbariérovou budovu, jejíž součástí je i park s altánem, grilem a lavičkami. V areálu se též nachází petanquové hřiště, které je volně přístupné i veřejnosti.

DPS poskytuje v 90 bytech bydlení 108 seniorům. Většina bytů má k dispozici i sklepní kóji. Všechny byty jsou I. kategorie některé jsou bezbariérové, přizpůsobené pohybu na invalidním vozíku, některé byty mají i balkon. Standardním vybavením každého bytu je kuchyňská linka, samostatné sociální zařízení. Vytápění je řešeno ústředním topením s regulací teploty. Do každého bytu je zavedena studená i teplá voda.

V DPS je knihovna a velká společenská místnost, kde se pravidelně konají kulturní a společenské akce. Na jejich pořádání se podílí především samospráva DPS.

V DPS je k pronájmu pokoj pro hosty, který mohou využívat příbuzní našich klientů. Tento pokoj mohou využívat pro časově omezený pobyt nejen návštěvy, ale i zdravotně postižení občané, kterým krátkodobě z různých příčin nemohou poskytnout péči jejich příbuzní. Jedná se pouze o akutní případy.

V provozních prostorách DPS jsou umístěny pračky a sušičky, které slouží k praní prádla, místnosti pro pečovatelky, které zajišťují pečovatelskou službu v DPS, a kancelář vedoucí Pečovatelské služby Slaný.

V přízemních prostorách DPS pronajímá Město Slaný komerční prostory pro praktického lékaře a stomatologa. Rovněž se zde nachází kadeřnictví, kosmetika a poskytují se zde i masérské služby.

Radka Fricová, DiS.

sociální pracovnice a zástupkyně vedoucí

Brožovského 1015, Slaný

Mobil

721 023 025

E-mail

pecovatelskasluzbaslany@email.cz

DPS Brožovského 1015, Slaný

Dům s pečovatelskou službou (DPS) je situován téměř ve středu města a tím zajišťuje svým obyvatelům snadno dostupnou občanskou vybavenost – lékaře, úřady, obchody i různá kulturní zařízení. Dům je dvoupodlažní, bez výtahu. K domu patří zahrada, která je vybavena lavičkami, v létě slunečníky. 

V domě je vybudováno 15 bytových jednotek určených pro bydlení jednotlivců. Součástí každé bytové jednotky je sklep. Standardním vybavením každého bytu je kuchyňská linka, samostatné sociální zařízení. Vytápění je řešeno ústředním topením s regulací teploty. V domě je vlastní kotelna. V každém bytě je zavedena studená i teplá voda.

Obyvatelé mají k dispozici dvě kulturní místnosti, kde rovněž probíhají různé kulturní a společenské akce. Místnost je vybavena televizorem, lednicí, mikrovlnnou troubou, pečící troubou a elektrickým sporákem se sklokeramickou deskou.

V DPS lze pronajmout pokoj pro hosty, který mohou využívat příbuzní našich klientů. Tento pokoj mohou využívat pro časově omezený pobyt nejen návštěvy, ale i zdravotně postižení občané, kterým krátkodobě z různých příčin nemohou poskytnout péči jejich příbuzní. Jedná se pouze o akutní případy.

V domě se nachází i středisko osobní hygieny, kde je možnost koupání ve vaně nebo sprchovém koutu. V provozních prostorách DPS jsou umístěny pračky, které slouží k praní prádla našich klientů, dále místnosti pro pečovatelky, které zajišťují terénní pečovatelskou službu pro obyvatele města, a kancelář sociální pracovnice Pečovatelské služby Slaný.

Skip to content